Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-13 15:25:37 przez system

Wiózł pijanego tatusia na zakupy

Wczoraj, 12 kwietnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, w trakcie patrolu ulicy Kazimierza Wielkiego w Bochni zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem oraz jadącego z nim pasażera. Jak się okazało motocyklem kierował nieletni mieszkaniec powiatu bocheńskiego nie posiadający prawa jazdy, a na domiar złego przewoził on nietrzeźwego pasażera, którym był jego 37 letni ojciec.

złego przewoził on nietrzeźwego pasażera, którym był jego 37 letni ojciec. Badanie stanu trzeźwości 37 latka wskazało u niego aż 1,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, 14 latek był trzeźwy.

Mężczyzna niewiele tłumaczył się policjantom mówiąc ze jedynie, że jechał z synem na zakupy do jednego z bocheńskich supermarketów, a że był nietrzeźwy kazał się wieźć swojemu synowi.

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nieletniemu kierowcy jak również jego ojcu, a po całym zdarzeniu sporządzili dokumentację, która zostanie przesłana do sądu z wnioskiem o ukaranie sprawców ujawnionych wykroczeń. Nieodpowiedzialny ojciec odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, oraz za nieprzerejestrowanie w terminie zakupionego kilka miesięcy wcześniej motocykla.

Sprawą 14 latka w najbliższym czasie zajmie się sąd rodzinny, który podejmie decyzję co do kary jaką wymierzyć chłopcu za kierowanie motocyklem bez prawa jazdy oraz za przewożenie nietrzeźwego pasażera.
Z uwagi na to iż, opona tylnego koła motocykla był praktycznie łysa policjanci postanowili również zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu i przesłać go do wydziału komunikacji w którym został on wydany.