Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-07-09 19:46:03 przez Czas2012

14. Edycja Muzyki Zaklętej w Drewnie – on-line

Rozpoczęła się 14. Edycja programu Muzyka Zaklęta w Drewnie. Jest to cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, który jest propozycją na spędzenie letnich weekendów w ciekawy sposób.

Nagrania koncertów Muzyki Zaklętej w Drewnie będą się odbywać w piątki o godz. 15.00 od 10 lipca do 18 września. Z uwagi jednak na sytuację związaną z pandemią koronowirusa organizatorzy zapraszają do oglądania koncertów ON-LINE w każdą niedzielę od 12 lipca do 20 września o godz. 19.00 na kanale Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

O możliwości uczestniczenia w wydarzeniach będzie wysłana informacja na początku każdego tygodnia poprzedzającego koncert. Wystarczy śledzić wpisy na fanpage Festiwalu:

Zobacz FACEBOOK i kanał YOUTUBE

oraz stronie www.drewniana.malopolska.pl i www.mot.krakow.pl .

Dzięki koncertom w Internecie przez całe lato będzie można zobaczyć ciekawe i nie zawsze znane drewniane zabytki, a także świątynie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które zawsze inspirują do ich odwiedzenia.
Koncerty organizowane są od 2007 roku przez Małopolską Organizację Turystyczną pod wspólną nazwą Muzyka Zaklęta w Drewnie. Każdego roku przez 12 kolejnych tygodni, w 4 kościołach wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO oraz wybranych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej odbywają się koncerty. Program wyjątkowo różnorodny, oprócz muzyki dawnej proponuje również współczesne brzmienia, a także daje możliwość obejrzenia widowisk tanecznych czy misteriów scenicznych.