Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-08-29 16:05:18 przez system

4 września „Jesień w Borze”

Wójt Gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury zapraszają w niedzielę 4 września na plac przed Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Borównej, gdzie będzie miała miejsce kolejna edycja „Jesieni w Borze”

Rozpocznie się o godzinie 16:00 zabawami i konkursami dla dzieci „Boogie woogie z naturą”. Będzie to jednocześnie finał projektu „Podaj dalej”, który jest laureatem konkursu grantowego „Po stronie natury”. Grant ufundowała Firma Żywiec Zdrój S.A., zaś organizatorem konkursu jest Fundacja „Nasza Ziemia”.

O godzinie 17:00 nastąpi przekazanie sprzętu pożarniczego dla OSP Borówna dofinansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach programu „Bezpieczna Małopolska 2016”.

Nie zabraknie Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej, której koncert rozpocznie się około godz. 17:15. Z występem zawita do Borównej Zespół Pieśni i Tańca „Mali Iwkowianie” z Iwkowej. W folk-rockowe klimaty wprowadzi uczestników zespół „Nieaktualni” z Nowego Wiśnicza. Na godzinę 20:00 zaplanowano koncert Zespołu „Królowie disco”.

Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie także otwarcie questu „Bliskie spotkanie z naturą – ekologiczny spacer po Borównej”. Na wszystkich przybyłych gości czekać będzie miasteczko zabaw oraz mała gastronomia.