Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-02-25 19:37:10 przez system

Album o "Integracji"

„Wszystko zaczęło się bardzo skromnie... i chyba nikt nie pomyślał, że z małej, lokalnej integracyjnej imprezy powstanie festiwal, który będzie rozpoznawalnym wydarzeniem muzycznym w Polsce”

Niedawno ukazał się album „10 Lat Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem”. Cytat na początku pochodzi z I rozdziału książki i chyba najlepiej oddaje fenomen Festiwalu. Zarówno organizatorzy jak i samorządy bocheńskie musiały być niezmiernie zaskoczone jak „Integracja” rozrosła się przez te 10 lat.

Nie tylko najznamienitsi artyści, jak Zanussi, Wodecki, Piekarczyk, Barciś, Zamachowski i wielu, wielu innych nadawali mu splendor ale też coraz ważniejsi goście (Agata Duda w ubiegłym roku) oraz zagraniczni uczestnicy.

W albumie, poprzedzonym wstępem Jerzego Turka i Teresy Jaszczyńskiej z SOSW, znajdziemy krótki opis każdego z festiwali, z listą jurorów i zwycięzców. Wszystko bogato ilustrowane zdjęciami!
Na końcu znajdziemy płytę z piosenkami laureatów. Łza się w oku kręci!

Książkę wydała Agencja Wydawnicza Palindrom s.c. z Bochni dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego>