Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-04-30 11:30:58 przez system

Anita Dziadowiec Superortografem

„Zatrzymawszy się w pół drogi, jęknęli z rozpaczy i po niedługiej chwili półklęczeli już w półmroku nad ćwierćkilometrową otchłanią. Czyżby był to szlak donikąd? Chuderlawy hipochondryk o wyglądzie charta omalże nie zemdlał. Herszt ukoił go słowami: "Bez histerii, zapewne niezadługo będziemy nurzać się w złocie!".

Tymczasem z oddali raz po raz słychać było szybkostrzelną trójlufkę, rzężenie, charkot. Twarz przywódcy kompanii zszarzała. "Niechżeż sczeznę, jeśli to nie tabun angloarabów. Czyha na nas niebezpieczeństwo!" - wrzasnął.”

  • To fragment tekstu, nad którym łamali sobie głowy uczestnicy dyktanda o tytuł Superortografa Powiatu Bocheńskiego 2017, które zostało przeprowadzone 28 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Bochni. Wzięło w nim udział 27 osób z terenu naszego powiatu oraz powiatu wielickiego. Według zgodnej oceny tekst dyktanda, przygotowanego przez nauczycielkę języka polskiego z II Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, p. Magdalenę Gołdas, był wyjątkowo wymagający, pełen pułapek ortograficznych i stylistycznych niuansów.

Zwyciężczynią Dyktanda została Anita Dziadowiec, a kolejne punktowane miejsca zajęli:
II – Marlena Świętek
III – Michał Stompór
IV – Luiza Kokoszka
V – Sylwia Tracz

Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 3 maja o godz. 17 w Amfiteatrze Parku Uzbornia, podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.