Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-06-28 11:46:07 przez system

Anna Treter gwiazdą pierwszej części muzycznych Dni Bochni

Time For Funk, Dave Ellis Blues Band oraz Anna Treter z zespołem to muzycy, którzy zagrali w sobotniej odsłonie święta miasta.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się zespół, założony przez Daniela Srokę (Time For Funk). Podczas swojego występu zagrali m.in. piosenki ze swojego pierwszego albumu, którego inspiracje czerpali z wierszy Tomasza Różyckiego. Następnie na bocheńskim Rynku wystąpił zespół Dave Ellis Blues Band. Jego liderem jest pochodzący z Wielkiej Brytanii bluesman, który jest zarówno gitarzystą, wokalistą, jak i kompozytorem zespołu – Dave Ellis. Warto również zaznaczyć, że członkami zespołu podczas bocheńskiego koncertu byli pochodzący z naszego miasta Jerzy Janik oraz Sławomir Puka.

Na finał pierwszej części muzycznych Dni Bochni wystąpiła Anna Treter z zespołem. Wokalistka zyskała popularność m.in. poprzez współpracę z zespołem „Pod Budą” z którym nagrała kilkanaście płyt, które posiadają status platynowych. W jej zespole zagrał również pochodzący z Bochni multiinstrumentalista Tomasz Hernik. Podczas koncertu zostały zaprezentowane utwory rytmiczne, żywiołowe, a także nastrojowe ballady. Wszyscy którzy uczestniczyli w koncercie, mogli usłyszeć takie piosenki jak: „Wdzięczny”, „Psalm 2003” czy „Kto to wie”.

Oprócz koncertów można było wziąć udział n.in. w losowaniu nagród w konkursach, zorganizowanych z okazji Dni Bochni 2015 czy przeżyć niezapomniane chwile w znajdującym się na „ruskim rynku” wesołym miasteczku. Widocznymi osobami byli również wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za rok w Polsce.

Sobotnie koncerty nie przeciągły jednak tłumów, a bocheński Rynek świecił pustkami (nie wliczając tzw. ogródków). W niedzielę frekwencja powinna się jednak znacznie poprawić, ponieważ na finał tegorocznego święta miasta wystąpi Brodka. Czy zdoła zapełnić rynek?