Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-04-18 15:59:16 przez system

Archiwum przypomni Obchody Milenijne w Bochni

Z okazji przypadającej w 2016 roku 1050. rocznicy Chrztu Polski Archiwum Narodowe w Krakowie Oddział w Bochni przygotowało cykl lekcji archiwalnych dla młodzieży szkół podstawowych i średnich, które przybliżą polityczny, społeczny i religijny kontekst obchodów milenijnych w PRL-u.

Pracownice Archiwum Równocześnie pragną zwrócić uwagę na dwutorowość obchodzonych w 1966 roku uroczystości milenijnych, zarówno kościelnych jak i państwowych, organizowanych na terenie Bochni i powiatu bocheńskiego.

Lekcjom będzie towarzyszyła prezentacja multimedialna, a także ekspozycja przygotowana ze zbiorów Oddziału w Bochni oraz reprodukcji materiałów ikonograficznych i dokumentów pochodzących z Archiwum Narodowego w Krakowie, Parafii św. Mikołaja w Bochni, Szkoły Podstawowej nr 5 w Bochni, Zespołu Szkół nr 3 w Bochni, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bochni, Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie, Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Ekspozycja będzie czynna w dniach od 18 kwietnia do 31 sierpnia w godz. od 9.00 do 15.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Konstytucji 3-go maja 3. Wstęp wolny.

Termin spotkania można ustalić osobiście w siedzibie Oddziału (ul. Konstytucji 3-go Maja 3), telefonicznie (14 612 21 07) lub e-mailowo (bochnia@ank.gov.pl)