Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-05-09 11:02:54 przez system

Łazy: Gminny Konkurs Regionalny

7 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łazach odbyła się kolejna XVII edycja gminnego konkursu regionalnego „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie” pod honorowym patronatem starosty bocheńskiego. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Wielcy XX wieku – patronami naszych szkół”.

Do konkursu przystąpiły szkoły z terenu gminy Rzezawa, które po przeprowadzeniu wewnątrzszkolnego etapu konkursu wyłoniły dwóch najlepszych uczniów. mających reprezentować szkołę w kolejnym etapie. W konkursie wzięło udział trzynastu uczniów z siedmiu szkół podstawowych gminy.

Celem konkursu było budzenie zainteresowania uczniów życiem i działalnością wielkich Polaków żyjących w XX wieku, który są lub będą patronami szkół w gminie Rzezawa, propagowanie wiedzy o regionie oraz integrowanie społeczności szkolnych.

Uczestnicy zmagali się z różnymi zadaniami konkursowymi. Mieli do rozwiązania test wiedzy, krzyżówkę, mapkę sołectw, rozpoznawali na podstawie fotografii patronów szkół. Zadania dotyczyły znajomości najważniejszych faktów z życia: Jana Pawła II, Janusza Korczaka, gen. Leopolda Okulickiego, rotm. Witolda Pileckiego i kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uroczystość po raz pierwszy zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: Ireneusz Sobas ze tarostwa Powiatowego oraz sekretarz gminy Rzezawa Piotr Koczanowski. Komisja konkursowa w składzie: Krystyna Domagała i Edyta Piekarz dokonała szczegółowego sprawdzenia prac, a następnie wyłoniła zwycięzców.

Laureatami tegorocznego konkursu zostali następujący uczniowie:
I miejsce - Gabriela Pawlina z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łazach
II miejsce - Aleksandra Zięba z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzeczowie
III miejsce - Anna Latocha z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łazach

Zespołowo szkoły uplasowały się w następującej kolejności:
I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Łazach
II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzeczowie
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jodłówce

Zwycięzcy i osoby uczestniczące otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Ireneusz Sobas, Piotr Koczanowski i dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazach Anna Filipek.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą ze znajomości faktów z życia patronów szkół swojej gminy. Opiekunom należą się podziękowania za bardzo dobre przygotowanie swoich podopiecznych.

Bogumiła Piekarz
Małgorzata Płaneta