Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-03-07 00:23:01 przez system

Biblioteka: Wieczór poetycki Kazimierza Musiała

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z bocheńskim poetą Kazimierzem Musiałem i promocję jego drugiego tomiku poetyckiego zatytułowanego „Tu jest nasze miejsce”.

Wydawca najnowszego tomiku tak przedstawia Kazimierza Musiała: „Urodzony 8 lutego 1962 r. w Bochni, gdzie mieszka i pracuje. Mąż, ojciec i dziadek. Oprócz pisania śpiewa, gra na trąbce i perkusji. Jest członkiem Górniczej Orkiestry Dętej przy Kopalni Soli w Bochni. Wiersze i fraszki pisze od wielu lat. Od roku umieszcza je na Facebooku w grupach poetyckich oraz na swoim profilu”.

Kazimierz Musiał ma w swoim dorobku wiersze, fraszki, bajki i piosenki, których nigdy nie liczył, przypuszcza, że jest ich już kilka tysięcy. Fascynuje go gwara góralska, w której napisał kilka utworów. Wiele lat tworzył „do szuflady”. W 2013 r. po raz pierwszy zaprezentował swoje wiersze na spotkaniu w Filii Nr 1 bocheńskiej Biblioteki, dwa lata później nagrał audiobook z autorskimi wierszami. W ubiegłym roku na spotkaniu w Bibliotece zaprezentował debiutancki tomik poetycki „Chciałbym cię zabrać tam” zawierający kilkadziesiąt wierszy, do których inspiracje stanowiły wydarzenia dnia codziennego, obserwacje, przeżycia a czasem rocznice, święta, każdy nowy dzień a w nim zarówno dobre jak i złe wydarzenia. Swoją twórczość promował na wielu spotkaniach w całej Polsce.

Podczas spotkania w Bibliotece autor przedstawi swój drugi tomik poetycki zatytułowany „Tu jest nasze miejsce”, w którym zawarł ponad sto wierszy i fraszek. Oprawę muzyczną wieczoru przygotuje Radosław Brydniak.

Spotkanie odbędzie się 13 marca o godz. 18.00 w Sali klubu Biblioteki

Wstęp wolny.