Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-03-25 10:32:07 przez system

Bocheńska Akademia Filmowa zaprasza na "Gomorrę"

Kino Regis serdecznie zaprasza na kolejny film w ramach Bocheńskiej Akademii Filmowej. Podczas jutrzejszej projekcji, poprzedzonej słowem wstępnym Jacka Dziduszki, zaprezentujemy włoski dramat "Gomorra" uznany za najbardziej kontrowersyjną

...adaptację filmową ostatnich lat, nagrodzoną Grand Prix na festiwalu w Cannes i aż 5-cioma nagrodami Europejskiej Akademii Filmowej.

Rozpoczęcie 25 marca, godz. 19.30, Sala Kameralna Kina Regis.

O fimie:
Spojrzenie okiem kamery reżysera Matteo Garrone na mafię, której jeszcze kino dotąd nie widziało. Ta, którą dotąd znaliśmy może pójść w niepamięć przed obejrzeniem tego do bólu prawdziwego, pozbawionego hollywoodzkiego lukru obrazu. Bowiem do dawnych klasyków gatunku jest tylko krótkie, nieznaczące, nie wpływające na fabułę nawiązanie, dokładniej do Tony Montany bohatera "Człowieka z blizną".

Film opowiada nam losy pięciorga bohaterów będących, chcąc nie chcąc w matni tytułowej "Gomorry", różni ich wiek oraz zaangażowanie w życie swojej organizacji. Jednak łączy ich jedno - chęć posiadania pieniędzy i zapewnienia sobie w przyszłości dostatniego życia. Film zabiera nas w świat obskurnych, pełnych przemocy slamsów i niebezpiecznych przedmieść włoskich miast. Nie uświadczymy tu broszurowych, malowniczych krajobrazów, przesyconych butikami centrów Italii, ujrzymy natomiast świat pozbawiony zahamowań, zasad i jakiejkolwiek moralności. W okolicznościach takiej scenerii nasi bohaterowie spełniają swoje ambicje, plany bądź zostaje po nich tylko krwawy ślad na ścianie.