Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-04-03 04:32:52 przez system

Bochnia Bedzie mieć własną monetę?

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na projekt bocheńskiej monety pt. ?Z BOCHEŃSKIEJ MENNICY?.

Moneta to przeważnie metalowy znak pieniężny. Dawniej kawałek metalu o określonym składzie i wadze, opatrzony znakiem emitenta. Historyczne monety posiadały różne kształty, początkowo były to niekształtne kawałki stopu złota i srebra, wykonane z brązu wyobrażenia delfinów, itp. Obecnie monety mają przeważnie regularne, okrągłe kształty i posiadają dwie strony zwane awersem i rewersem.
Uroczyste spotkanie, na którym zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody laureatom, odbędzie się w czerwcu podczas obchodów Dni Bochni.

REGULAMIN KONKURSU:
1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.
2. Należy wymyślić nazwę dla monety, nawiązującą do : historii, legend, obyczajów lub tradycji bocheńskich.
3. Zaprojektować należy awers i rewers monety.
4. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (rysunkowe nie mogą przekraczać formatu A 3 ).
5. Samodzielnie wykonane prace, podpisane imieniem i nazwiskiem, szkołą i klasą można składać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży a także w Filiach PiMBP do 31 maja 2009 roku.
6. Prace oceni niezależne Jury biorąc pod uwagę pomysłowość, samodzielność, staranność wykonania i zgodność z tematem.
7. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród autorom najlepszych prac odbędzie się w czasie obchodów Dni Bochni.
8. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac a dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (tel. 014 612-22-32 wew. 23)
Zachęcamy wszystkich uczniów do poznania bogatej historii naszego miasta i zaprojektowania oryginalnej bocheńskiej monety.