Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2023-06-20 14:56:51 przez KacperGlod

Bochnia miasto inspiracji - we wtorek otwarcie wystawy Leszka Cepaka

W ramach obchodów Dni Bochni otwarta zostanie wystawa Leszka Cepaka pn. "Bochnia miasto inspiracji". Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 20 czerwca, o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

Leszek Cepak to artysta pochodzący z Bochni: malarz, rysownik, fotograf, autor wierszy, absolwent wydziału form przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przed wielu laty wyjechał z Bochni i obecnie mieszka w Gliwicach gdzie organizuje wystawy, plenery malarskie, prowadzi galerie… Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Do Bochni wraca często ale dopiero przed dwoma laty po raz pierwszy pokazał swoje prace w rodzinnym mieście, na wystawie malarstwa i rysunku zorganizowanej w Bibliotece i otwartej w ramach LXX Salonu Artystyczno-Literackiego.

W książce "Autoportret Leszek Cepak" pod redakcją Andrzeja Pacuły, która ukazała się w Gliwicach w 2021 r. artysta wyznał: "W zasadzie nigdy nie wracam do czegoś, co już było. Obojętne, czy to było przyjemne, z korzyścią dla mnie, czy przeciwnie – przeżycie negatywne. Było, przeminęło, zamykam, nie wracam. Ale Bochnia, wciąż we mnie jest. Rzeczy, które wydarzyły się wczoraj, czy przedwczoraj umykają, a to pozostało. Niektóre szczegóły bardzo dokładnie… Pejzaże z dzieciństwa i młodości wciąż we mnie tkwią." Motywy bocheńskie często pojawiają się w twórczości Leszka Cepaka. Twórczości różnorodnej i nie poddającej się próbom zaklasyfikowania do określonego stylu czy gatunku a tym samym zaskakującej i pozostawiającej odbiorcom wolność interpretacji. Bochnia nieustannie inspiruje artystę.

Otwarcie wystawy uświetni występ Karola Cabały, Bartosza Krzyżaka i Adama Hajduga – uczniów klasy akordeonu Marcina Szewczyka w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

/media/user/images/upload/Czerwiec/Czerwiec 2023/351939388_587632816848313_3053921154309228468_n.jpg