Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-11-15 20:00:37 przez system

Bochnia Rocks! – dwa koncerty w listopadzie

Już w najbliższy piątek, 16 listopada 2018 r. o godz. 20. w Bochni, w kinie Regis ponownie zagra Vinnie Moore. Muzyk wraz z takimi gitarzystami jak Yngwie Malmsteen, Tony MacAlpine i Jason Becker należy do najważniejszych przedstawicieli neoklasycznego heavy metalu lat 80. XX w.

Od 2004 roku Moore występuje w brytyjskiej formacji UFO. W Bochni wystąpi w składzie: Vinnie Moore – gitara, Emiliano Tessitore - gitara rytmiczna, Marco Polizzi – gitara basowa, Roberto Pirami.

Nieco ponad tydzień później, 25 listopada 2018 r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Bochni o godzinie 19. wystąpi znany jako „Fretless Monster” basista Tony Franklin, koncert poprzedzą warsztaty basowe z Tonym, które odbędą się w tym samym miejscu o godzinie 17.
Franklin w 1984 r. zaistniał jako basista w supergrupie The Firm z legendą gitary Jimmy Pagem, wokalistą Paulem Rodgersem i perkusistą Chrisem Sladem (Uriah Heep, AC /DC, Manfred Mann's Earth Band). Specyficzne brzmienie Franklina było charakterystycznym i natychmiast rozpoznawalnym elementem pierwszego hitu zespołu, Radioactive.

Obecnie Tony kończy nagrywanie solowego albumu, publikuje aplikację edukacyjną i serię wideo z letniego wydania, Master Classes 2018, edukuje, komponuje, podróżuje i nagrywa, a będąc bardzo zapracowanym mówi: „Dopiero się zaczęło!”