Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2020-01-15 19:48:51 przez eb

„Ciupaga” kolędowała w gm. Rzezawa

Kapela góralska Ciupaga, finalista popularnego talent show „Mam Talent”, dała piękne koncerty kolęd i pastorałek w kościołach w Rzezawie oraz w Krzeczowie. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem i przyciągnęły prawdziwe tłumy.

Według znanego powiedzenia, kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Parafrazując je, można byłoby rzec, że kto śpiewa wraz z kapelą Ciupaga, ten modli się i to nawet potrójnie. Kolędy i pastorałki w wykonaniu tego zespołu to bowiem prawdziwe arcydzieło muzyczne. Ich żywiołowe i radosne występy na bardzo długo pozostają w pamięci.

Podczas koncertów w wykonaniu kapeli z gór, które były prawdziwymi muzycznymi ucztami, można było usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy, a także znane i lubiane utwory świąteczne. Zespół wraz z publicznością odśpiewał również „Barkę” w hołdzie Janowi Pawłowi II.

W Rzezawie podczas koncertu kolęd i pastorałek zagrała również Orkiestra Dęta Okulice, która jest wspaniałą wizytówką Gminy Rzezawa i z sukcesami reprezentuje ją podczas licznych festiwali i konkursów.

Organizatorami koncertów w Rzezawie (29 grudnia) i w Krzeczowie (12 stycznia) byli: Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej, Proboszcz parafii w Rzezawie ks. Tadeusz Kubala, Proboszcz parafii w Krzeczowie ks. Stefan Irla, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Nadwiślańska Grupa Działania E.O.CENOMA.