Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-11-13 00:01:13 przez system

Civitas Christiana - wernisaż wystawy S. Jabłońskiego

W poniedziałek 9 listopada, w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Bochni została otwarta wystawa malarstwa Sławomira Jabłońskiego. Ekspozycja nosi nazwę "Uroki Solnego Grodu".

Sławomir Jabłoński - artysta, malarz. Jego twórczość głównie związana jest z czterema miejscowościami, które wywarły duży wpływ na jego życie: Niepołomicami, Nowym Wiśniczem, Krakowem i Bochnią. Ważną część dorobku artystycznego stanowią pejzaże Bochni i okolic. Inspiracje odnajduje również w szeroko rozumianej sztuce sakralno-ludowej. Znaczna część prac przedstawia kwiaty i martwą naturę oraz, co zaskakujące, formy abstrakcyjne. Prace te można nazwać przemyślanymi, dopracowanymi w najmniejszym szczególe.

Artysta wielokrotnie prezentował swoje obrazy i tkaniny artystyczne, m.in. w Galerii "Fakt" w Nowym Wiśniczu, Galerii BWA w Dębicy, Galerii Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Bochni, na Zamku Królewskim w Niepołomicach oraz w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni.

W wernisażu uczestniczyli: rodzina, przyjaciele i znajomi artysty, Dorota Rzepka - dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, Barbara Hałas -dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bochni oraz członkowie i sympatycy Stowarzyszenia.
Wystawę można oglądać do kwietnia 2016 r. od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-14.00 (ul. Biała 1, 32-700 Bochnia).