Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-03-15 14:47:50 przez system

Co? Gdzie? Kiedy? – w powiecie w 2017 roku

Festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem, Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych, Rajd Ziemi Bocheńskiej, Piknik nad Zalewem, 3. Święto Gminy Bochnia, V Festiwal Kultury „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, Święto Lasu, Rajd Jesienny - to tylko nieliczne wydarzenia, które znalazły się w przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni, we współpracy z gminami kalendarzu, jakie odbędą się na terenie Powiatu Bocheńskiego.

Wśród około 200 imprez mieszkańcy i turyści znajdą wydarzenia kulturalne, sportowe, edukacyjne, rozrywkowe czy turystyczne. Młodsi i starsi będą mogli wziąć udział w konkursach, grach terenowych i wieczorach pamięci. Niektóre imprezy na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszego powiatu i są to, imprezy o znaczeniu lokalnym jak i międzynarodowym, a inne znalazły się w nim po raz pierwszy.

- Niejednokrotnie wydarzenia organizowane na terenie powiatu nie tylko przyczyniają się to do integracji lokalnej społeczności, ale również kultywowania tradycji, podtrzymywaniu zwyczajów czy prezentowaniu osiągnięć – mówi Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Po raz kolejny Wydział Promocji zaprosił do współpracy gminy, jednostki kultury, szkoły, stowarzyszenia i organizacje sportowe. Publikacja w formie kieszonkowej zawiera nazwę imprezy, datę, miejsce, organizatora oraz krótki opis wydarzenia.

Kalendarium zostanie rozesłane do wszystkich centrów informacji turystycznej na terenie Małopolski. Publikację trafią również do hoteli, instytucji kultury czy gmin na terenie Powiatu Bocheńskiego.