Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-07-12 13:26:46 przez Czas2012

Co jeszcze w Kinie pod Chmurką?

Tradycyjnie, w miesiące wakacyjnie w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia mają miejsce pokazy kina plenerowego organizowanego przez Miejski Dom Kultury. Tegoroczna edycja to cztery propozycje filmowe.

Obrazem, który 10 lipca (sobota) zainaugurował cykl była świetnie obsadzona polska komedia "Idealny facet dla mojej dziewczyny". W filmie zobaczylismy m.in. Marcina Dorocińskiego, Magdalene Boczarską, Izabelę Kunę, Krzysztofa Globisza, czy Danutę Stenkę.

Kolejne projekcje to lubiane przez publiczność (głównie młodzież) - horrory. "Nocne czuwanie" w reżyserii Keitha Thomasa zaplanowany jest na 24 lipca (przy pełni księżyca), zaś "Kobieta w czerni" z Danielem Radcliffem w głównej roli zobaczymy 21 sierpnia. Nowością, będzie dokument muzyczny, który z pewnością zainteresuje fanów muzyki hip-hopowej - "Skandal. Ewenement Molesty" w reżyserii Bartosza Paducha. Film jest historią kilku chłopaków, dorastających, na ursynowskim blokowisku w połowie lat 90., którzy postanowili założyć kultowy skład Mistic Molesta.

Co dalej w Kinie pod Chmurką?:

24 lipca, godz. 21.00 - "Nocne czuwanie" (horror), 88 min
7 sierpnia, godz. 20.30 - "Skandal. Ewenement Molesty" (dokument muzyczny), 69 min
21 sierpnia, godz. 20.30 - "Kobieta w czerni" (horror), 95 min

Wszystkie projekcje odbywają się w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia w Bochni. W razie niepogody, seanse odbędą się w sali kameralnej MDK. Wstęp jest wolny.