Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-09-11 22:56:21 przez Czas2012

Co miały na sobie modelki?

Pokaz mody podczas Weekendu z Zabytkami

W tym roku Spotkania z Zabytkami - coroczne wydarzenie organizowane przez Powiat Bocheński - rozpoczął wernisaż wystawy fotografii Iana Gothier "Kobiety z ukrycia" oraz spektakl z pokazem mody. W piątkowy wieczór na placu przy Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprezentowały się modelki w ubraniach pochodzącej z Bochni projektantki Anny Watras.

Jak wyjaśnia projektantka podąża ona nurtem „Slow Fashion”, gdzie mniej znaczy więcej. Chce budować świadomość bycia odpowiedzialną konsumentką i uczestniczyć w tym procesie razem ze swoimi odbiorcami.

Głównym wydarzeniem była jednak wystawa fotografii Iana Gothiera „Kobiety z ukrycia”. Na zakończenie pokazu artystka Burlesque poprowadziła zainteresowanych do galerii „Kopalnia Sztuki ” przy Rynek 16 gdzie odbyła się wystawa znanego artysty fotografika.

Ian Gothier to syn dwóch dyplomatów, dwóch różnych narodowości połączonych miłością, która pozwalała mu pokonywać nawet najtrudniejsze bariery. Ukończył studia muzyczne w dwóch konserwatoriach, pasjonuje się pisaniem i dziennikarstwem, ale jego miłość do sztuk wizualnych przerosła wszystko. Wieloaspektowy, zawsze w kontakcie ze sztuką i kulturami różnych krajów, szybko odkrył fascynację generowaniem piękna poprzez fotografię.

Partnerem tego wydarzenia, które rozpoczęło organizowany od wielu już lat event „Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego ” było Starostwo Powiatowe w Bochni.

Więcej o Ianie Gothier na stronie https://kopalniasztukibochnia.pl/

Foto: Mateusz Mulka SP