Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-01-22 21:04:04 przez system

Cztery chóry zaśpiewały w Wiśniczu

Czas Bożego Narodzenia jeszcze nie minął, przynajmniej w Wiśniczu gdzie w niedzielę 21 stycznia w kościele parafialnym zaśpiewały aż cztery chóry, którym akompaniował Wiśnicki Kwartet Smyczkowy.

Chóry które wystąpiły to Królewskie Słowiki, chór który działa przy Szkole Podstawowej w Królówce od 12 lat. Założycielem i dyrygentem chóru jest pani Katarzyna Adamczyk. Chór Canon który działa przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nowym Wiśniczu od ponad 20 lat i został założony w 1996 roku z inicjatywy ks. Marka Wachowicza, Stanisława Domańskiego i Katarzyny Adamczyk. Bocheński Chór Kameralny Salt Singers z Bochni oraz Sanktuaryjny Chór Mieszany z Tuchowa, który obchodzi 75-lecie działalności. Chór Mieszany przy świątyni Matki Bożej Tuchowskiej powstał w kwietniu 1943 roku z inicjatywy ówczesnego organisty sanktuaryjnego Alojzego Michalika. Chóry zaśpiewały wiele polskich kolęd od Jezusa Narodzonego, Lulajże Jezuniu, Hola hola pasterze z pola, Noc cicha w śnie, Nuż my dziś krześcijanie, Wśród nocnej ciszy czy Dzisiaj w Betlejem. Piękne wykonania ubogacane były często akompaniamentem Wiśnickiego Kwartetu Smyczkowego.

Kulminacją koncertu było wspólne wykonanie przez wszystkie chóry kolęd, wśród których najdonioślej zabrzmiała najpiękniejsza chyba polska kolęda Bóg się rodzi.