Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-01-09 12:26:43 przez system

Diabelskie knowania w Łapczycy

Zesłane za karę na wartę przez Lucyfera diabły, knują podstęp. Przez zdrajcę Azazela przyszło im cierpieć okrutnie. Ale zaraz, zaraz… okazuje się, że jest światełko w tunelu. Właśnie podsłuchały, że w Betlejem narodził się Zbawiciel. Może dzięki tej nowinie uda się odkupić winy?

Tak zaczęła się historia Jasełek przygotowana przez Świetlicę w Łapczycy oraz Gminne Przedszkole w Łapczycy. Rodzice maluchów oraz ich nauczyciele wcielili się w role aniołów, diabłów, pastuszków, królów, służących, Heroda i Śmierci. Nie brakowało intryg, podstępnych knowań, strasznych występków. Jednak na drodze złych z piekła rodem stanęli obrońcy Nowonarodzonego.

Opowiedziane z przymrużeniem oka Jasełka spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony widowni. Pełna sala i gromkie brawa były dla aktorów najwspanialszą nagrodą za trud włożony w przygotowanie do przedstawienia.

Świetlica w Łapczycy wspólnie z Gminnym Przedszkolem w Łapczycy już po raz drugi przygotowała humorystyczne Jasełka, przeznaczone zarówno dla dzieci i dorosłych. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Aktorzy barwnie wcielili się w odgrywane przez siebie postaci, a publiczność nie zawiodła.