Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-06-19 12:33:16 przez Czas2012

Dni Bochni - Daria Zawiałow i nie tylko

Gwiazdą niedzielnych koncertów z okazji Dni Bochni 2021 będzie Daria Zawiałow, której koncert rozpocznie się o 21. Jednak święto solnego grodu – jak podkreślają organizatorzy - nie może się odbyć bez koncertu Orkiestry Górniczej Kopalni Soli Bochnia, która poprzedzi koncert gwiazdy i zaplanowany jest na godzinę 19.

Bocheńska Orkiestra Górnicza przyzwyczaiła nas do żywiołowej gry i bardzo szerokiego repertuaru: od tradycyjnych utworów górniczych po najnowsze hity popu i rocka, co zapowiada nie lada uczta dla słuchaczy.

Daria Zawiałow, która wystąpi w niedzielny wieczór w bocheńskim amfiteatrze, to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Po zaledwie dwóch studyjnych albumach rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Poza sceną jest skromną, normalną dziewczyną, lecz nadal świadomą i bezkompromisową artystką.

Daria wraz z Igo i Królem tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra’20. W 2017 roku zadebiutowała albumem „A kysz!“okrzykniętym objawieniem roku, nagrodzonym dwoma Fryderykami w kategoriach Album Roku Alternatywa oraz Fonograficzny Debiut Roku. Dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi album artystki zatytułowany „Helsinki“, który tak jak pierwszy zyskał status Platynowej Płyty, a branża uznała go za najlepszy album 2019 roku honorując Fryderykiem w kategorii „Album roku Pop Alternatywny”. „Hej, Hej!“ przez cztery tygodnie z rzędu był najczęściej granym utworem w największych polskich stacjach radiowych. Teledysk do tej piosenki został obejrzany już ponad 17 mln razy, a sam utwór zdobył szczyty wszystkich najważniejszych list przebojów w kraju.

Zagrała na największych polskich festiwalach muzycznych takich jak Pol’and‘Rock Festival, Orange Warsaw Festival Karków Live Festival, Męskie Granie czy Olsztyn Green Festival. W 2019 roku zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy widzów pod główną sceną na Open’er Festival.

Info: MDK
Foto: FB Daria Zawiłow