Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2021-06-19 12:19:29 przez Czas2012

Dni Bochni - znowu razem

Taki tytuł ma koncert zaplanowany na sobotni wieczór (19.06.21) w amfiteatrze na Uzborni. Nim na scenę wyjdą bocheńscy muzycy – wykonawcy koncertów „Kulturalne Granie 2021” i „3MAJmy się!” będzie można posłuchać bardziej klasycznej muzyki w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

O godzinie 17. Uczniowie szkoły muzycznej zainaugurują koncertową część Dni Bochni 2021. Na scenie zobaczymy głównie solistów.
O godzinie 19. rozpocznie się koncert bardzo różnorodny, zarówno pod względem repertuaru jak i wykonawców. Na pierwszy plan wysuną się bocheńscy młodzi wokaliści: Gabriela Fortuna - zdobywczyni tytułu Młody Talent 2020, Barbara Furmańska, Karol Makuch. Nie braknie też Roberta „Sierścia” Mastalerza, tyle że tym razem duet PiS (Piotr Lekki - Sierściu) wesprze sekcja rytmiczna: Sławomir Puka (perkusja) i Paweł Lekki (gitara basowa) oraz na klawiszach Wojciech Zwierniak. Poczet wokalistów dopełni charyzmatyczny i obdarzony potężnym głosem Damian Michalski uczestnik 5. edycji talent-show „Voice of Poland”. Wśród wykonawców znajdą się również dzieci i młodzież zdobywający szlify artystyczne w Miejskim Domu Kultury. Zaśpiewają oni, zagrają i zatańczą przy akompaniamencie dorosłych muzyków. Koncertowa sobota zakończy się około godziny 21.

Info: MDK