Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-03-24 11:08:03 przez system

Doroczna aukcja WTZ

Warsztaty Terapii zajęciowej serdecznie zapraszają na corocznie organizowaną aukcję prac podopiecznych. W tym roku wydarzenie odbędzie we wtorek 27 marca, o godz. 12:00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni przy ul Konfederatów Barskich 29.

Tradycyjnie jak każdego roku podopieczni placówki przygotowali wiele prac, które zostaną zaprezentowane podczas aukcji i wystawione na licytację oraz tzw. wolną sprzedaż. Fundusze uzyskane podczas aukcji przeznaczone zostaną na pokrycie m. in. kosztów związanych z rehabilitacją społeczną osób uczestniczących w zajęciach w placówce.

Podopieczni WTZ Proszówki w czasie całorocznej pracy przygotowali obrazy wykonane haftem półkrzyżykowym, krzyżykowym, tkane, malowane tuszem, akwarelą, pastelami, prace z metaloplastyki, ceramiki oraz technik łączonych, a także wielkanocne stroiki, świąteczne ozdoby i materiały codziennego użytku. Wśród prac wystawionych na licytacje znajdą się obrazy z dedykacjami m.in. od byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy, Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego ks. Biskupa pomocniczego Leszka Leszkiewicza, ks. Dziekana Ryszarda Podstołowicza - proboszcza par. św. Mikołaja.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Proszówkach funkcjonuje od 1997 roku, zaś od 1 stycznia 2018 r. swoją działalność kontynuuje przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Specjalnej Troski Amicus Hominis, zapewniając wsparcie rewalidacyjne dla 45 osób niepełnosprawnych.

Podczas codziennych zajęć terapeutycznych podopieczni wykonują prace artystyczne i użytkowe, które z ogromną radością i dumą prezentują społeczności lokalnej podczas corocznie organizowanej aukcji.

  • Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu , gdyż jest to ogromnym dowartościowaniem naszych podopiecznych i aktywnym włączaniem osób z niepełnosprawnością w życie lokalne i ukazanie ich wyjątkowości i posiadanych zdolności. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w tym dniu coś dla siebie – mówi kierownik Warsztatów, Edward Firek.

Prace z wolnej sprzedaży będzie można zakupić już w poniedziałek 26 marca, między 14:00-16:00 oraz w dniu aukcji do godziny 16:00.