Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-10-13 12:33:09 przez system

Dwa chóry wystąpią z repertuarem maryjnym

Już w najbliższą niedzielę, 15 października, o godzinie 16.00 w kościele św. Pawła Apostoła w Bochni odbędzie się koncert połączonych chórów - Bocheńskiego Chóru Kameralnego „Salt Singers” oraz Chóru Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się” z towarzyszeniem Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii.

W programie usłyszymy najpiękniejsze polskie pieśni maryjne w aranżacji Tomasza Chmiela. Utwory te zostały przed kilkoma miesiącami zarejestrowane na płycie.

Nagranie to nasz ostatni projekt, a koncert w pewnym sensie stanowi promocję płyty. Choć trzeba dodać, że ostatnie lata to okres bardzo intensywnej pracy, której owocem był udział w koncercie kolęd w Filharmonii Narodowej w Warszawie z udziałem Grażyny Brodzińskiej i Andrzeja Lamperta, koncert na Małym Rynku w Krakowie w dniu kanonizacji Jana Pawła II „Krakowscy Artyści Swojemu Świętemu”, czy koncert muzyki filmowej na Alejach Róż w Krakowie. W ubiegłym roku chór występował też w transmitowanym na żywo koncercie z okazji jubileuszu 55-lecia TVP Kraków – wymienia dyrygent Maciej Kozłowski.

Oprócz pieśni maryjnych zespoły mają we wspólnym repertuarze kolędy i pastorałki, pieśni patriotyczne, ale także Requiem d-moll (KV626), Msza C – dur „Koronacyjna” Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gloria in D - dur Antonio Vivaldiego oraz współczesny 4 - częściowy utwór „Modlitwa i Pamięć” Wincentego Schmidta. Chóry przygotował Maciej Kozłowski i Marek Kluza.

Całość poprowadzi Tomasz Chmiel. W partiach solowych usłyszymy Alicję Ciesielczuk (sopran) oraz Magdę Niedbałę – Solarz (mezzosopran).

Podczas koncertu wolontariusze fundacji Auxilium będą zbierać datki na leczenie i rehabilitację Jasia Sokańskiego.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Kulturalne „Bocheński Chór Kameralny” oraz Miejski Dom Kultury w Bochni. Koncert jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Bochnia. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w niedzielnym koncercie mamy dobrą wiadomość. Powtórka odbędzie 21 października o godz. 19.30 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie.