Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-12-07 14:17:49 przez system

"Dziadek do orzechów" - projekcja w kinie Regis

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu „Dziadka do orzechów". Widzowie bocheńskiego kina także będą mieli okazję przeżyć ten niezwykły pokaz. Projekcję zaplanowano na czwartek 10 grudnia. Początek o godz. 20.05.

„Dziadek do orzechów” to pełen uroku i atmosfery świąt Bożego Narodzenia baletowy spektakl familijny. Widzów oczaruje magia tańca i baśń o zaklętym dziadku do orzechów, a także mistrzostwo artystów Bolszoj i urokliwa muzyka Piotra Czajkowskiego. Choć prapremiera baletu miała miejsce 6 grudnia 1892 roku, w dniu Świętego Mikołaja, to tradycja gwiazdkowa towarzysząca dziełu narodziła się niemal pół wieku później – w Stanach Zjednoczonych.

Dziś trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez jakiejś wersji przygód dziewczynki Klary (w rosyjskiej wersji: Maszy) i zaklętego w drewnianą zabawkę Księcia, który musi stoczyć walkę ze złym Królem Myszy. Wersja choreograficzna „Dziadka do orzechów” Jurija Grigorowicza nie schodzi z moskiewskiej sceny od swej premiery w 1966 roku.

W rolach głównych wystąpią: Anna Nikulina jako Masza, Denis Rodkin jako Dziadek do orzechów i Książę, Andriej Merkurjew jako ojciec chrzestny Drosselmeyer, Witalij Biktimirow jako Król Myszy.

Przedstawienie trwa około 130 minut.

Dziadek do orzechów
Piotr Czajkowski/Jurij Grigorowicz
Obsada: Anna Nikulina, Denis Rodkin, Andriej Merkuriew i in.
10.12.2015, godz. 20.05
Kino Regis, duża sala
Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)