Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-07 21:06:00 przez system

Dzieci świętowały w Majkowicach

W niedzielę 5 czerwca na boisku sportowym w Majkowicach odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni przy współpracy z Radą Sołecką Majkowice.

Dzieci bardzo chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji m.in.: malowania twarzy, dmuchanej zjeżdżalni, zamku do skakania, z licznych gier, zabaw i konkursów sprawnościowych.

Odważni, młodzi artyści prezentowali swoje wokalne umiejętności podczas Przeglądu Piosenki Dziecięcej, organizowanego wspólnie z Zespołem Szkół Gminnych im. gen. Józefa Bema w Pogwizdowie. Ich występy uświetniły pokazy taneczne.

Widzowie byli także świadkami emocjonującego pokazu strażackiego, po którym bardzo chętnie zaangażowali się w pouczający spektakl ekologiczny pt. ,,O czym marzą drzewa’’. Edukacyjny spektakl miał formę wspólnej zabawy, podczas której mali ochotnicy pomagali głównym bohaterom w podjęciu trudnej próby ratowania przyrody.

Rozstrzygnięty został również konkurs w kategorii prac zbiorowych na ,,Eko-zabawkę’’, w którym głównym fundatorem nagród był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W kategorii Przedszkola I miejsce przypadło Gminnemu Przedszkolu w Łapczycy. II miejsce zajęło Przedszkole w Majkowicach, a na III pozycji uplasowało się Gminne Przedszkole przy ZSG w Proszówkach.

W kategorii Szkół Podstawowych I miejscem jury nagrodziło Zespół Szkół Gminnych w Pogwizdowie, II miejscem Zespół Szkół Gminnych w Dąbrowicy, a III Zespół Szkół Gminnych w Bogucicach.

W kategorii świetlice I miejscem pochwalić może się świetlica w Łapczycy oraz świetlica w Gierczycach. II miejsce również ex aequo zajęły: świetlica w Brzeźnicy i świetlica w Majkowicach. Na III pozycji znalazły się: świetlica w Zatoce oraz świetlica w Nieszkowicach Małych.

Po ogłoszeniu wyników uczestnicy festynu zostali zaproszeni do wspólnej zabawy tanecznej poprowadzonej przez DJ Bronx’a.

Tekst: GCKCiSB