Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-06 14:05:45 przez system

Dziecięce odkrywanie poezji

3 czerwca w Cikowicach odbył się, już po raz ósmy, gminny konkurs recytatorski pod hasłem „Dzieci odkrywają poezję”, zorganizowany przez Gminne Przedszkole w Cikowicach przy wsparciu Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

W konkursie wzięło udział 49 dzieci, uczęszczających do placówek przedszkolnych na terenie gminy Bochnia, przebranych w bajkowe stroje nawiązujące do tematyki prezentowanych wierszy z kanonu poezji dla dzieci.

Jak na prawdziwy konkurs przystało, jury w składzie: Barbara Krawczyk – kierownik Gminnej Biblioteki w Łapczycy, Elżbieta Miękina - kierownik miejscowej Świetlicy, Małgorzata Brydniak – nauczyciel wychowania przedszkolnego, wskazało zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody i dyplomy, dla wszystkich uczestników konkursu, wręczał Jan Truś – dyrektor GCKCziS w Bochni, który pogratulował wszystkim dzieciom umiejętności aktorskich, zaś dyrektor GP w Cikowicach - pani Agacie Dybza podziękował za cenną inicjatywę i sprawnie przeprowadzony konkurs.

Kategoria 3,4-latki:
I miejsce – Daniel Maliszczak – G.P. w Bogucicach oddział w Cerekwi
II miejsce – Patrycja Rachwalska – Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy oraz Adrian Ignacyk – G.P. w Gawłowie oddział w Ostrowie Szlacheckim
III miejsce – Filip Smoter – G.P. w Nieszkowicach Wielkich oraz Anna Jankowska – G.P. w Łapczycy
Wyróżnienia:
Magdalena Widła – G.P. Proszówki, Emilia Machaj – G.P. Baczków, Lena Szkodzińska – G.P.Cikowice, Oliwia Migdał – G.P. w Łapczycy oddział w Gierczycach

Kategoria 5,6-latki
I miejsce – Wojciech Sędek – G.P. Baczków
II miejsce – Julia Rynduch – G.P. Łapczyca oraz Aleksandra Ćwierz – G.P. Stanisławice
III miejsce – Natalia Ciuruś – G.P. Gawłów, Dariusz Piwowarczyk – G.P. Proszówki