Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-04-30 18:52:40 przez system

Dzień Bibliotekarza w Bochni

Biblioteka w Bochni i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bochni zapraszają wszystkich bibliotekarzy, czytelników i przyjaciół Biblioteki, na spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza, które odbędzie się 7 maja 2019 r, o godz. 18.00 w sali klubu.

Dzień Bibliotekarza rozpoczyna obchodzony corocznie Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywa się pod hasłem: "#biblioteka".

Dzień Bibliotekarza jest świetną okazją do pokazania pracy bibliotekarzy i znaczenia bocheńskiej Biblioteki. Zaproszenia czytelnika i prezentacji jej różnorodnej działalności edukacyjno- kulturalnej, niekonwencjonalnej promocji książki i czytelnictwa oraz licznych, realizowanych przez Bibliotekę projektów.

W tym roku gościem szczególnym będzie Teatr Artystokracki działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, pod kierunkiem Zofii Sitko i Doroty Korty. Teatr ten to amatorska grupa teatralna, która w niekonwencjonalny sposób ukulturalnia mieszkańców miasta. Głównych jego celem jest ożywienie życia kulturalnego w Bochni. Jedną z form tej misji są okolicznościowe spektakle na różne okazje, występy, happeningi, niejednokrotnie spontaniczne. Dlatego nigdy nie wiemy, gdzie i kiedy pojawi się młodzież z Teatru i czym nas zaskoczy. Jednego jednak jesteśmy pewni, Teatr Artystokracki wystąpi na święcie Dnia Bibliotekarza w bocheńskiej Książnicy. Zapraszamy do przybycia, oglądnięcia i posłuchania. Wstęp wolny.