Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-06-21 08:50:00 przez system

Dzień Dziecka Niepełnosprawnego w gminie Rzezawa

W sobotę 18 czerwca na terenie świetlicy wiejskiej w Buczkowie odbył się Dzień Dziecka Niepełnosprawnego. Teren wokół świetlicy zapełnił się wesołymi maluchami.

Z inicjatywy wójta gminy Mariusza Paleja oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzezawie w ramach dobrych praktyk we wspieraniu rodzin dotkniętych problemem niepełnosprawności została zorganizowana impreza, skierowana głównie do niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin.

Otwarcia dokonała Kierownik GOPS Rzezawa Patrycja Kowalska witając wszystkich przybyłych gości, wójta z małżonką, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu, Renatę Prokop oraz rodziców i dzieci. Wójt złożył wszystkim dzieciom serdeczne życzenia z okazji Dnia Dziecka, przekazując dla dzieci słodycze.

Podczas imprezy odbyły się gry i zabawy z wodzirejem, konkursy z nagrodami oraz występy artystyczne dzieci. Dla dzieci został przygotowany poczęstunek na ciepło w postaci grilla oraz coś na słodko. Dzieci mogły bez ograniczeń skorzystać z waty cukrowej, popcornu oraz dmuchanej zjeżdżalni.

Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek.