Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2009-06-15 11:53:13 przez system

Dzień Przedszkolaka w Gminie Rzezawa

W środę 10 czerwca w Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek, dzieci uczęszczające do wszystkich publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz oddziałów zerowych z terenu Gminy Rzezawa świętowały Dzień Przedszkolaka. Uroczystego otwarcia święta dokonał Wójt Gminy Rzezawa, Pan Józef Słonina oraz dzieci z Przedszkola w Borku, które przepięknie zatańczyły POLONEZA.

Na scenie, kolejno prezentowały się wszystkie przedszkolaki, dzieci z każdego przedszkola wspólnie śpiewały piosenki.
Podczas występów rozdano dyplomy i nagrody dla uczestników I konkursu plastycznego "Moje Przedszkole", zorganizowanego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Rzezawa, Pan Józefa Słoniny, przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie. Po zakończeniu prezentacji przedszkoli z niezwykłym programem wystąpił Magik, który zaprezentował dzieciom przeróżne, ciekawe sztuczki.

Wraz z dziećmi na uroczystość przybyli rodzice, do których skierowana została promocja projektu "Ciekawe Przedszkole" realizowanego w Gminie Rzezawa. W ramach projektu realizowane są zajęcia dodatkowe w 4 przedszkolach (w Rzezawie, Jodłówce, Bratucicach oraz Dąbrówce), w wyniku których możliwe jest dłuższe funkcjonowanie (przez 10,5h dziennie) placówek przedszkolnych. Rodzice zainteresowani projektem mogli pobrać formularze zgłoszeniowe oraz zapoznać się z regulaminem rekrutacji. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego ramach Poddziałania 9.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Tego dnia dzieci mogły korzystać z wszystkich atrakcji Centrum Aktywnego Wypoczynku Borek, dla niestrudzonych dzieci przygotowano także wspólną zabawę — nimi dyskotekę. Tego dnia chyba nikt nie mógł się nudzić, każde dziecko mogło znaleźć dla siebie coś ciekawego, bo atrakcji było wiele!!