Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2022-06-08 20:03:12 przez eb

E-konkurs „Literackie podróże – małe i duże”

Biblioteka w Bochni - Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza do wzięcia udziału w e-konkursie pod tytułem „Literackie podróże – małe i duże”, organizowanym w ramach realizacji projektu „Magia z czytania, siła z podróżowania”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadaniem uczestników konkursu będzie udzielenie odpowiedzi na 5 zestawów pytań, umieszczanych codziennie, na stronie internetowej i facebook’u Biblioteki. Każdy zestaw będzie zawierał po dwa pytania, na temat wybranych książek, których motywem przewodnim są podróże. Biorący udział w konkursie będą musieli wykazać się obszerną wiedzą na dany temat i umiejętnością wyszukiwania potrzebnych im informacji. Celem konkursu jest rozwijanie pasji i zainteresowań literackich wśród czytelników, uświadomienie wartości czytania oraz zachęcenie, jeszcze nieczytających, do korzystania ze zbiorów Biblioteki, do sięgnięcia po różnorodne i fascynujące książki podróżnicze.

Konkurs rozpoczął się 6 czerwca 2022 roku i będzie trwał do 10 czerwca 2022 roku. Warunkiem udziału w konkursie będzie udzielenie prawidłowych odpowiedzi na zadane pytania, które należy zapisać na karcie odpowiedzi i dostarczyć do dnia 15 czerwca 2022 roku drogą mailową na adres: dzieci@biblioteka-bochnia.pl lub osobiście. Osoby , które udzielą prawidłowych odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagród. Losowanie nagród odbędzie się 19 czerwca 2022 roku podczas Pikniku Literackiego w Tężni Solankowej.

Prosimy o uważne śledzenie strony internetowej Biblioteki www.biblioteka-bochnia.pl oraz facebook’a.

Szczegóły dotyczące konkursu odnaleźć można w regulaminie na stronie internetowej Biblioteki.