Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2019-02-12 19:57:46 przez system

Ekonomistki z ZS nr 3 - najlepsze w Małopolsce

W Krakowie odbył się II etap XXII Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym z Małopolski, w którym, z sukcesami, brała udział reprezentacja Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni.

Zwyciężczynią konkursu została reprezentantka Zespołu Szkół Nr 3, Sylwia Biel, a za swój sukces otrzymała nagrodę pieniężną oraz voucher na bezpłatny pierwszy rok studiów, ufundowany przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie, IV miejsce w finale wywalczyła Gabriela Sowa, a VII Emilia Szelegieniec.

W ogólnej punktacji uzyskanej przez uczniów poszczególnych szkół biorących udział w konkursie Zespół Szkół nr 3 w Bochni zdeklasował konkurencję i zajął również I miejsce.

Zespół Szkół nr 3 w Bochni reprezentowali uczniowie: klasy IV te a Sylwia Biel, Gabriela Sowa, Emilia Szelegieniec, Weronika Skowronek, Małgorzata Wojas, Magdalena Słonina oraz III te b Jakub Satoła. Za merytoryczne przygotowanie uczniów odpowiedzialne były – Pani Elżbieta Madej i Pani Barbara Kołacz, które za zajęcie przez szkołę I miejsca ,otrzymały voucher na bezpłatne studia podyplomowe na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

W tegorocznej edycji tego konkursu uczestniczyło 465 uczniów z 24 małopolskich i podkarpackich szkół średnich, do drugiego etapu pisemnego przeszło 73 najlepszych uczniów. W części finałowej II etapu konkurowało ze sobą 7 uczniów - w tym, aż trzy uczennice z Ekonomika - o najwyższej punktacji.