Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-05-20 18:03:34 przez system

Festiwal, Festiwal i po Festiwalu...

130 uczestników, 3 kategorie, 26 duetów, 6 kabaretów i 6 zespołów – to bilans tegorocznych zmagań młodych ludzi na IX już Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem. Przypomnijmy, że Festiwal jest rokrocznie organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bochni, przy poparciu władz samorządowych i sponsorów.

130 uczestników, 3 kategorie, 26 duetów, 6 kabaretów i 6 zespołów – to bilans tegorocznych zmagań młodych ludzi na IX już Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem. Przypomnijmy, że Festiwal jest rokrocznie organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Bochni, przy poparciu władz samorządowych i sponsorów.

Przy tej okazji, oprócz wspaniałych występów młodych artystów, Bochnia ma zawsze możliwość obejrzeć i usłyszeć doborowych wykonawców o ogólnopolskiej sławie.
Tego roku z koncertem wystąpił zwycięzca Max – Factor, Grzegorz Hyży. Okazuje się, że 29-letni artysta ma nie tylko urzekający, ciepły głos ale też gorące serce. Mimo wielu propozycji z całej Polski Grzegorz przyjechał właśnie na Integrację, bo jak twierdzi – dobro wyrządzone innym zawsze do nas powraca.

Inną niespodzianką był udział w Festiwalu Zbigniewa Zamachowskiego. Znany z roli „Małego Rycerza” i z niezliczonych, innych kreacji aktor poprowadził warsztaty teatralne przed Festiwalem. Jego żona, Monika Zamachowska (dawniej Richardson) uczyła młodych adeptów sceny autoprezentacji.

Oprócz nich w składzie jury nie zabrakło artystów, którzy już na trwałe związali się z bocheńskim Festiwalem: Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Janusz „Yanina” Iwański oraz pochodzący z niedalekich Niepołomic piosenkarz i kompozytor, Jan Wojdak.

Ale jak co roku, najważniejsi byli oni: młodzi, w większości niepełnosprawni uczestnicy festiwalowych zmagań. Musieli nie tylko uwierzyć w swój talent, pokonać stress i nieśmiałość na scenie, ale też przejechać często setki kilometrów aby wystąpić w Bochni. Wszyscy byli wspaniali i porywający, a lista laureatów to jest creme de la creme tegorocznych uczestników:

Grand Prix w kategorii „integracyjne duety muzyczne”:
Kamil Czeszel – Toruń
Zofia Sydor - Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Krakowie

Wyróżnienia w kategoriach:Integracyjny duet muzyczny:
Angela Jolanta Wawrzyk - Czeladź Anna Loranty – Ostrowiec Świętokrzyski

Piotr Majewski – Z.P. w Tarnowie, Karolina Ryś - Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach

Agnieszka Zajdel - Krosno, Jacek Uchański - Liceum Ogólnokształcące w Ostrowcu Świętokrzyskim,

Paulina Kaczor - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Magdalena Wywiał - z Stowarzyszenia „Uśmiech” w Kielcach

Józef Mielnicki - Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Grodkowskim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół w Jędrzejowie, Ewa Skóra - Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Aleksandra Kaczurba - z XV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymiim. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie, Krzysztof Duda - Gimnazjum nr 123 z im. Jana Pawła II w Warszawie

Andrei Bogdan Ititesc - Scoala Gimnaziala I.G. Duca Petrosani Petrosani Jud. HunedoaraRumunia, Emanuela Lavinia - Traci Scoala Gimnaziala I.G. Duca Petrosani Petrosani Jud. Hunedoara Rumunia

Norbert Tomaka - Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie, Mariola Czuper - ŁąktaGórna

Zespół muzyczny:

Zespół „Szansa” - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Radomiukabaret

Kabaret „Promyki Nadziei” - Warsztay Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja” w Stalowej Woli

Długopisy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla opiekuna:Stanisław Hajduk – Kabaret WTZ Proszówki, Anna Prus-Chwastek – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej, Paulina Guryńska – Zespół Szkół nr 16 w Białymstoku, Katarzyna Skrężyna i Grzegorz Gałązka – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni.