Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-05-17 15:38:12 przez system

Festiwal Intergracja Malowana Dźwiękiem już wkrótce

Doborowi jurorzy, goście z zagranicy

„Witam serdecznie i pozdrawiam. Szkoda, że w tym roku się nie dostałem na festiwal w Bochni, ważne że byłem 3 razy już i było fajnie!” - tak napisał do organizatorów „Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem” jeden z ubiegłorocznych, niepełnosprawnych uczestników. To właśnie pokrzywdzeni przez los są głównymi bohaterami tego festiwalu, który na trwałe już wrósł w nasz bocheński pejzaż.

Dlatego do tej pory każdy niepełnosprawny uczestnik, który się zgłosił, miał zagwarantowany udział w festiwalowych zmaganiach. W tym roku napłynęła jednak rekordowa ilość zgłoszeń: aż 150. Organizatorzy musieli przeprowadzić selekcję na podstawie nadesłanych przez kandydatów kaset.

Tegoroczny Festiwal będzie już w pełni międzynarodowy. Wezmą w nim udział, oprócz Polaków, adepci piosenki z Ukrainy, Włoch, Niemiec, Francji a nawet z… Meksyku. Tym ciekawsze będą mieszane duety osoby sprawnej i ułomnej!

Wśród jurorów zasiądzie doborowa stawka artystów: Ania Rusowicz, Artur Barciś, Robert Janowski, Mariusz Kałamaga, Marek Piekarczyk, Sebastian Riedel oraz Zbigniew Wodecki. Dwaj z nich: Zbigniew Wodecki oraz Robert Janowski dadzą swoje koncerty w drugim dniu festiwalu, tj. 21 maja. Miejsce akcji: hala Widowiskowo-Sportowa. Wstęp wolny.