Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-10-28 12:16:20 przez system

Gmina Bochnia: patriotyczny koncert w Gierczycach

Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza na „Koncert pod Patrią. Polskie Pieśni Maryjne i Patriotyczne”, który odbędzie się 6 listopada 2016 r. (niedziela), o godz. 15:00 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Gierczycach.

Wystąpią:
Krakowska Młoda Filharmonia –utytułowana Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie regularnie występuje w wielu miastach Polski i za granicą, biorąc udział w prestiżowych konkursach i festiwalach, koncertując z utalentowanymi i cenionymi solistami, współpracując jednocześnie z europejskimi orkiestrami młodzieżowymi.
Od 2000 roku pracuje pod dyrekcją Tomasza Chmiela – dyrygenta, pedagoga, kompozytora, aranżera, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny, obejmuje utwory z różnych epok, od baroku do muzyki współczesnej, a także muzykę operową, operetkową, musicalową oraz muzykę filmową. Członkami orkiestry są uczniowie szkoły muzycznej II stopnia.
Bocheński Chór Kameralny Salt Singers- to dobrze znany nie tylko lokalnej społeczności chór mieszany skupiający osoby w różnym wieku, których pasją jest wspólne doskonalenie wokalnych umiejętności. W repertuarze przeważają utwory religijne i patriotyczne, nie brak w nim jednak utworów współczesnych, jak i dzieł wielkich kompozytorów z poprzednich stuleci.
Krakowska Młoda Filharmonia z Bocheńskim Chórem Kameralnym występuje już od kilku lat. Oba zespoły mają na swoim koncie wspólne koncerty m.in. w Warszawie, Częstochowie, Krakowie i Bochni.

Przygotowanie – Maciej Kozłowski
Dyrygent – Tomasz Chmiel
W programie zaplanowano:
J.S.Bach – Koncert a-moll na skrzypce cz.I
J.Pachelbel – Kanon
G.Faure – Pavana
Koncert Pieśni Maryjnych i Patriotycznych
Soliści – Bernarda Grembowiec – sopran, Elżbieta Król-Dryja – sopran
Aranżacje – Tomasz Chmiel
Współorganizatorem koncertu jest Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Gierczycach.
Patronat honorowy nad koncertem objął Wójt Gminy Bochnia