Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-08-30 20:38:34 przez system

Gminne Dożynki w Nieszkowicach Małych

W minioną niedzielę odbyły się Gminne Dożynki w Nieszkowicach Małych. Uroczystości, w czasie których dziękowano za tegoroczne plony rozpoczęły się mszą świętą w Kościele parafialnym w Gierczycach. Po mszy św. ruszył korowód z wieńcami dożynkowymi, a następnie rozpoczęła się tradycyjna ceremonia.

Nie zabrakło słów podziękowań, świeżo wypieczonego chleba i ciekawego programu artystycznego przygotowanego przez dzieci i młodzież. Na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, który uświetnił uroczystość swoim występem.

Podczas obchodów rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy. Każda z 14 zgłoszonych prac odznaczała się wyjątkową precyzją i inwencją twórczą, co niebywale utrudniło jury wyłonienie ,,najlepszych.’’. Ostatecznie przyznano następujące miejsca:

I miejsce
Świetlica w Gierczycach
Sołectwo Nieszkowice Małe

II miejsce
KGW w Cikowicach
Sołectwo i Świetlica w Baczkowie

III miejsce
Świetlica w Stradomce
Sołectwo Majkowice

Organizatorzy docenili ogrom pracy włożony w przygotowanie każdego wieńca, dlatego też nagrody pieniężne i dyplomy poza laureatami otrzymali również pozostali uczestnicy.

Przybyli goście mogli podziwiać wokalne i taneczne występy dzieci i młodzieży, a w tym pokaz przygotowany przez szkołę tańca Dance & Fitness House z Bochni. Następnie na scenie zagościł wyczekiwany przez publiczność Stefano Terrazzino z zespołem i zachwycającą tancerką Pauliną Biernat. Muzyczno-taneczny wieczór upłynął pod znakiem największych włoskich przebojów, m.in.: Volare, Felicita, Mambo Italiano i wielu innych. Pochodzący z Sycylii tancerz, wokalista i aktor razem z towarzyszącymi mu muzykami przeniósł do Nieszkowic namiastkę słonecznej, radosnej Italii i porwał do zabawy fanów zgromadzonych pod sceną. Z zaproszenia do wykazania się swoimi umiejętnościami tanecznymi, ale i wokalnymi chętnie korzystała nie tylko żeńska część publiczności. Artysta skutecznie zarażał swoim poczuciem humoru, energią i optymizmem. Na pożegnanie wykonał m.in. polski utwór „Nie płacz kiedy odjadę”.