Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-03-19 18:03:32 przez system

Gra miejska -"Dwójka" świętowała dzień patrona

Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni obchodziła święto swojego patrona Kazimierza Brodzińskiego. Tegorocznym obchodom oprócz tradycyjnych wydarzeń takich jak: uroczysta Msza św. w Bazylice św. Mikołaja, apel okolicznościowy, konkurs plastyczny i literacki towarzyszyło nowatorskie przedsięwzięcie tj. gra miejska zatytułowana „Z Brodzińskim krok po kroku – czyli spacer po Bochni”.

Do udziału w grze zostały zaproszone Szkoły noszące imię Kazimierza Brodzińskiego z Królówki, Lipnicy Murowanej i Wojakowej. Punktualnie o godz. 10:00 na starcie w budynku szkoły przy ul. Orackiej stawiły się czteroosobowe drużyny wraz z opiekunami gotowe do podjęcia rywalizacji. W wędrówce śladami Patrona uczestnicy pierwsze kroki skierowali na plebanię, gdzie musieli wykazać się znajomością pieśni religijnej autorstwa poety z Królówki.

Na bocheńskim rynku czekała na nich para bohaterów epoki romantyzmu udzielając dalszych instrukcji.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej drużyny układały puzzle z portretami poetów epoki romantyzmu i ich utworami. W dalszej wędrówce gracze dotarli do budynku Biblioteki Pedagogicznej, gdzie musieli wykazać się znajomością biografii Patrona oraz zabawiając się w poetów ułożyć fraszkę.

W dalszą drogę wyruszyli w poszukiwaniu miniatur „kamieni Brodzińskiego” ukrytych na ulicy noszącej Jego imię. Kolejnym etapem było odnalezienie Archiwum Państwowego w Bochni, gdzie na uczestników czekała okolicznościowa wystawa i krzyżówka do rozwiązania.

Zadaniem finałowym było spotkanie z Kazimierzem Brodzińskim w budynku szkoły i wykazanie się kreatywnością w rozwiązaniu ostatniej zagadki.