Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-07-10 09:15:25 przez system

Groźne „Kino pod chmurką”

W sobotę 11 lipca w amfiteatrze na Uzborni zaprezentowany zostanie kolejny film reprezentujący tzw. „kino grozy”". „Następny jesteś ty” z 2011 roku to dzieło Adama Wingarda uznawane za jeden z najinteligentniejszych i najstraszniejszych filmów ostatnich lat, który pierwszorzędnie gra ze schematem gatunku. Początek o godz. 21.00

Gang zamaskowanych, uzbrojonych w kusze i siekiery morderców napada na letnią posiadłość Davisonów i terroryzuje jej mieszkańców. Nikt nie wie, kim są napastnicy i dlaczego spokojna, rodzinna kolacja zamieniła się w śmiertelną pułapkę. Sytuacja wydaje się beznadziejna. Niespodziewanie jeden z członków rodziny okazuje się wyjątkowo utalentowanym zabójcą.

Rewelacyjnie przyjęty przez krytyków i publiczność podczas światowej premiery na festiwalu filmowym w Toronto, wymieniany jako jeden z nowych klasyków gatunku film jest dziełem młodego utalentowanego reżysera Adama Wingarda. W rolach głównych występują: Sharni Vinson, Nicholas Tucci, Wendy Glenn, Sarah Myers i Amy Seimetz. Autorem scenariusza jest Simon Barrett.
Prelekcję przed projekcją wygłosi Jacek Dziduszko.

Kino pod chmurką „Następny jesteś ty” (2011)
reżyseria: Adam Wingard
scenariusz: Simon Barrett
sobota, 11 lipca, godz. 21:00
Amfiteatr Parku Rodzinnego Uzbornia

Wstęp wolny