Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2023-06-12 23:22:44 przez KacperGlod

II Bocheński Festiwal Muzyki Filmowej na Uzborni. DUŻO ZDJĘĆ

W niedzielę odbył się II Bocheński Festiwal Muzyki Filmowej. Amfiteatr w Parku Rodzinnym Uzbornia zgromadził tego dnia spore grono fanów kinowych przebojów.

Za nami druga edycja Bocheńskiego Festiwalu Muzyki Filmowej. Na scenie Amfiteatru na "Uzborni" wystąpili kolejno zespół "Tu i teraz", a także Orkiestra Dęta Uście Solne. Przed koncertami mogliśmy uświadczyć występ wychowanków dwóch przedszkoli z bocheńszczyzny. Następnie swoje umiejętności zaprezentowała rockowa kapela "Tu i teraz", która zagrała kilkanaście utworów znanych z kinowych dzieł. Koncert miał również elementy wokalne za sprawą wokalistek ze wspomnianej ekipy. Po koncercie zespołu na deskach Amfiteatru pojawili się muzycy z Orkiestry Dętej z Uścia Solnego. Zaprezentowali oni kolejne muzyczno-filmowe kawałki, wśród których znalazły się między innymi utwory ze "Shreka", "Harry Pottera", ale również z polskich hitów jak "Stawka Większa Niż Życie", "Polskie Drogi, "Janosik" i wiele więcej.

Poza koncertami w czasie festiwalu odbyły się również rozstrzygnięcia dwóch konkursów. W przerwie między występami licznie zgromadzona tego dnia widownia mogła wziąć udział w konkursie na zgadywanie utworów prosto z filmowych klasyków. Wśród nagród znalazły się między innymi festiwalowe kubki i nagrody od jednego ze sponsorów. Po obu koncertach rozstrzygnięty został również konkurs, który polegał na odgadnięciu tytułów filmów umieszczonych na plakacie wydarzenia.

Trybuny Amfiteatru zgromadziły tego dnia liczne grono widzów. Obecni mogli skorzystać również z cateringu zapewnionego przez restaurację "Widok". Przy współpracy ze schroniskiem dla zwierząt w Borku, widzowie mogli wesprzeć zwierzaki przekazując karmę na specjalnie przygotowanym do tego stoisku. Na miejscu pojawili się również strażacy z OSP Kolanów.

Organizatorzy pod koniec Festiwalu już teraz zaprosili na przyszłoroczną edycję. Całość została przygotowana przez Stowarzyszenie "Cives Conscii" angażujące się od kilku lat inicjatywy lokalne na terenie Bochni i okolic.

Fot. Urszula Machaj