Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-06-02 11:07:15 przez system

Inauguracja “Kina pod chmurką”

Zeszłoroczne pokazy klasyki kina grozy cieszyły się ogromną popularnością pośród mieszkańców i mieszkanek Bochni. Organizowane wspólnie przez MDK w Bochni (Kino Regis) i DKF Maciste wydarzenia, przyciągały każdorazowo kilkaset osób. W sobotę, 6 czerwca nastąpi inauguracja kolejnego sezon spotkań z "Kinem pod chmurką".

Tym razem zaprezentowane zostanie współczesne kino grozy z pojedynczymi wycieczkami w stronę (czarnej) komedii. Będzie trochę śmiechu, sporo strachu, mnóstwo emocji i klimat, który – taką nadzieję mają organizatorzy – pomogą stworzyć sami widzowie, przybywając licznie na spotkania.

Prelekcję do filmu przeprowadzi Jacek Dziduszko - założyciel DKF Maciste, dziennikarz i animator kultury, miłośnik kina grozy.

6 czerwca pokazany zostanie film Gość (2014) w reż. Adama Wingarda, cenionego twórcy kina grozy. To hołd dla kina epoki VHS i połączenie kina grozy, thrillera i filmu akcji w najlepszym w możliwych wydaniu. Film opowiada o zwolnionym ze służby żołnierzu, który zaprzyjaźnia się z rodziną kolegi zastrzelonego podczas misji. Po tym, jak zostaje przyjęty do ich domu, w okolicy mają miejsce serie niewyjaśnionych morderstw.

Media o filmie:
"Gość" Adama Wingarda ma wszystko, żeby stać się filmem kultowym. Są tu czerstwe dowcipasy, mnóstwo filmowych cytatów, ironia wyzierająca z niemal każdego kadru, a także aktorzy, którzy świetnie się bawią, przeskakując od powagi do żartu i z powrotem. (Bartosz Staszczyszyn, Filmweb.pl)

„Gość” Adama Wingarda to fantastycznie zrealizowany thriller, który jest jednocześnie wspaniałym hołdem dla kultowych B-klasowych akcyjniaków z ery panowania kaset VHS. (Darek Kuźma, Onet.pl)

Jest brutalnie i efektownie, tajemniczo i zabawnie. Smakowity koktajl z najlepszych składników, w sam raz na szare jesienne wieczory w kinie (Przemysław Dobrzyński, Wp.pl)

"Gość" perfekcyjnie oddaje ducha kina lat 80. Przez cały seans widzowie będą się zastanawiali, co jest celem tytułowego bohatera i twórców filmu, a gdy na końcu tej drogi zobaczą ścianę, wpadną albo w zachwyt, albo w konsternację. (Krzysztof Walecki, Film.org.pl)

Kino pod chmurką (inauguracja sezonu) "Gość" (2014)
sobota, 6 czerwca, godz. 21:00
Bochnia, Amfiteatr Parku Uzbornia
Wstęp wolny