Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-11-02 11:32:26 przez system

Jeden z najlepszych gitarzystów zagra w Bochni

5 listopada (niedziela) o godz. 19. w Miejskim Domu Kultury (w dużej sali kinowej) w ramach Bochnia Rocks! wystąpi z koncertem Carl Verheyen jeden z 10 najlepszych gitarzystów świata (wg Guitar Magazine) i jeden spośród 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów (wg magazynu Classic Rock).

Carl Verheyen znany jest głównie z występów w legendarnym zespole Supertramp, choć lista muzyków i zespołów, z którymi współpracował jest bardzo długa (Supertramp, Robben Ford, Albert Lee, Joe Bonamassa, Rick Vito, Scott Henderson, Guthrie Govan, Glenn Frey, John Fogerty, B.B. King i wielu innych). Do Europy przyjedzie tej jesieni ze swoim kwartetem Carl Verheyen Band, by promować nowy album „Essential Blues”.

Do nominowanego do nagrody Grammy Verheyena dołączą basista Dave Marotta, który grał z Philem Collinsem, Neilem Diamondem, Brucem Hornsby, Gino Vanellim, Manhattan Transfer, czy Kenny Loginsem. Marotta nagrywał także ścieżki do niezliczonej ilości filmów, produkcji telewizyjnych, jak American Idol, czy CSI.

Za bębnami zasiądzie Darby Todd, znany ze współpracy z takimi tuzami jak Gary Moore, Robben Ford, Justin Hawkings, czy legendarny Robert Plant.

Na klawiszach zagra włoski instrumentalista, Marco Corcione, który nagrywał z gwiazdami włoskiej muzyki rozrywkowej oraz m.in. z Paulem Warrenem.

Bochnia Rocks! – Carl Verheyen Band

5 listopada 2017 r., godz. 19.

MDK, duża sala kinowa

Bochnia, ul. Regis 1

Bilety do nabycia w sekretariacie MDK i kasie kina.