Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-10-05 15:36:26 przez system

"John" - retransmisja spektaklu z Londynu

Kolejną propozycją Kina Regis w ramach cyklu NTLive będzie sztuka „John”, zrealizowana wspólnie przez DV8 Physical Theatre i londyński Teatr Narodowy. Projekcja odbędzie się 8 paźdzernika o godz. 19.00 (duża sala kinowa).
Spektakl adresowany jest do miłośników współczesnego tańca, ale też do tych, którzy w sztuce cenią świeżość spojrzenia i moc przekazu.

Pomysłodawcą i reżyserem Johna jest Australijczyk Lloyd Newson, jednak zgodnie z tradycją poszukującego teatru ruchu DV8 Physical Theatre cały jego zespół tworzył choreografię spektaklu. Charakterystyczną cechą języka scenicznego DV8 jest fakt, że artyści tańczą nie do muzyki, ale do wypowiadanych przez siebie kwestii. Tak też jest w obrazoburczym Johnie, który jednak mówi – choć niejednokrotnie językiem wulgarnym – o tym, o czym od wieków mówi teatr: o pragnieniu miłości i potrzebie bycia dla kogoś ważnym. DV8 zagościł na deskach londyńskiego National Theatre na specjalne zaproszenie Nicholasa Hytnera, dyrektora artystycznego tej narodowej sceny Wielkiej Brytanii. W rolę tytułową wcielił się wybitny tancerz i performer Hannes Langolf.

Lloyd Newson, przeprowadził wywiady z ponad 50 mężczyznami, zadając kluczowe pytania dotyczace miłości i seksu. Jednym z pytanych mężczyzn był bohater sztuki - John.

Z tego nietypowego procesu twórczego narodziła się historia nadzwyczajna i wzruszająca. Lata przestępstw, narkomanii i walki o godne życie doprowadziły Johna do najtrudniejszych z możliwych poszukiwań. Na swojej drodze mężczyzna zderza się z egzystencją innych osób, w najbardziej niespodziewanych miejscach, nieznanych prawie nikomu.

Spektakl z polskimi napisami.
Uwaga: Tylko dla widzów dorosłych.

John (NT Live)
08.10.2015, godz. 19.00, duża sala kina Regis
Czas trwania: 95 minut
Bilety w cenie: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)