Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2023-05-11 22:37:56 przez KacperGlod

Już w czerwcu II Bocheński Festiwal Muzyki Filmowej

Już w niedzielę, 11 czerwca 2023 r., w Amfiteatrze w Parku Rodzinnym Uzbornia odbędzie się druga edycja Bocheńskiego Festiwalu Muzyki Filmowej organizowanego przez Stowarzyszenie „Cives Conscii”. Początek zaplanowano na godzinę 16:00. W czasie wydarzenia widzowie będą mogli posłuchać utworów znanych z kultowych dzieł kinematografii. Repertuar festiwalowy przygotowany został w oparciu zarówno o filmowe klasyki, jak i utwory z bardziej współczesnych filmów.

W trakcie festiwalu odbędą się 2 koncerty zaproszonych zespołów. Najpierw wystąpi zespół “Tu i Teraz”. Następnie będziemy mogli posłuchać koncertu Orkiestry Dętej Uście Solne, która miała już okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas poprzedniego Festiwalu. Na scenie wystąpią również wychowankowie Miejskiego Przedszkola nr 1 w Bochni i Gminnego Przedszkola w Proszówkach. Dzieci zaprezentują układ choreograficzny do wybranego utworu muzyki filmowej. Ponadto w przerwie między występami przeprowadzony będzie konkurs muzyczno-filmowy z nagrodami. Wydarzeniu towarzyszyć będzie ogródek gastronomiczny, który będzie dostępny na parkingu obok Amfiteatru.

Podczas wydarzenia odbędzie się również zbiórka karmy dla zwierząt ze Schroniska w Borku.

Organizatorzy ogłaszają również drugi konkurs na spostrzegawczość i znajomość filmów, dla wszystkich zainteresowanych udziałem w II Bocheńskim Festiwalu Muzyki Filmowej:

Konkurs:
Na plakacie promującym II Bocheński Festiwal Muzyki Filmowej można zobaczyć
kadry z różnych filmów, z których muzykę usłyszysz podczas jednego z koncertów
festiwalowych. Podaj tytuły trzech filmów, z których kadry zdublowały się na
plakacie festiwalowym.

Regulamin:
• Odpowiedź na pytanie konkursowe należy zapisać na specjalnie przygotowanym formularzu.
• Formularz należy wrzucić do wskazanego pojemnika podczas trwania festiwalu – informacje udzielane będą uczestnikom na bieżąco.
• Formularz można wypełnić wcześniej, można będzie również wypełnić go w czasie trwania festiwalu. Organizatorzy przewidują dostępność formularza oraz przyborów do pisania.
• Formularz może zostać wykorzystany przez każdą osobę tylko jeden raz. Zdublowanie formularza spowoduje dyskwalifikację przy ewentualnym odbiorze nagrody.
• Po zakończeniu drugiego koncertu festiwalowego rozlosowane zostaną 5 nagród głównych i 15 nagród pocieszenia.
• Warunkiem wygranej jest dobra odpowiedź na pytanie konkursowe oraz obecność w Amfiteatrze podczas losowania.
• Nagrody losowane będą do skutku, czyli do wręczenia 5 nagród głównych i 15 nagród pocieszenia.
• Jeśli zabraknie zgłoszeń z odpowiedziami, nagrody zostaną rozdane zgodnie z decyzją prowadzących.

/media/user/images/upload/Maj/Maj2023/II-BFMF-plakat.jpg

Wydarzenie ma charakter otwarty. Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny. Jednym z patronów medialnych Festiwalu będzie Czasbochenski.pl. Patronat nad wydarzeniem objął Adam Korta, Starosta Bocheński.

Fot. Urszula Machaj