Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-08-27 19:37:07 przez system

Katarzyna Bonda w Bibliotece

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Katarzyną Bonda, najpopularniejszą autorką powieści kryminalnych w Polsce.
Spotkanie z autorką i promocja najnowszej książki „Czerwony pająk” odbędzie w ramach realizacji projektu „Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinasowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katarzyna Bonda z wykształcenia jest dziennikarką i scenarzystką. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Zadebiutowała w 2007 r. powieścią kryminalną „Sprawa Niny Frank”, która zdobyła uznanie i została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, a przez wydawnictwo Media Express została wyróżniona nagrodą Debiut Roku. Powieść ta jest częścią trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem, psychologiem policyjnym: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią” i „Florystka”. Jest autorką dokumentów kryminalnych „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała” oraz podręcznika „Maszyna do pisania”. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”. „Pochłaniacz” otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a „Okularnik” – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zakupiły największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Random House.

Okazją do spotkania i rozmowy z Katarzyną Bonda jest ukazanie się w tym roku nowej książki „Czerwony pająk”, czwartej i ostatniej część serii z Saszą Załuską.

Spotkanie odbędzie się 4 września o godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki, I p. Podczas spotkania będzie można kupić najnowszą pozycję autorki - „Czerwonego pająka” w promocyjnej cenie oraz zdobyć cenny autograf.