Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-08-30 20:19:15 przez system

Kino Pod Chmurką - romantyczny horror fantasy

3 września będzie miała miejsce ostatnia tego lata odsłona "Kina Pod Chmurką". Obejrzymy hipnotyczną opowieść z pogranicza romansu, horroru i kina fantasy.

"O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu" to film o dwóch pokrewnych duszach - samotnej, nieśmiałej wampirzycy i przystojnym śmiertelniku, których drogi krzyżują się w ciemnym zaułku Bad City.
Czarno-białe gatunkowe szaleństwo i jeden z najpiękniejszych filmów o wampirach, jaki kiedykolwiek powstał!

Oglądając film Amirpour odnosi się wrażenie, że jesteśmy świadkami rozwoju czegoś niesamowicie ważnego, wręcz kultowego. To nowy klasyk w gatunku filmów o wampirach, klasyk, który będziemy podziwiać bez końca!
Drew Taylor, The Playlist

Kiedy w zepsutym do szpiku kości Bad City piękna i samotna wampirzyca spotyka jedynego uczciwego mężczyznę w mieście, staje się jasne, że nic już nigdy nie będzie takie samo. Ale czy w miejscu, gdzie przestępczość, narkotyki i prostytucja są na porządku dziennym, może narodzić się prawdziwa miłość? I czy szlachetna krwiopijczyni, która nocami na deskorolce w tradycyjnym irańskim czadorze wymierza sprawiedliwość w zdegenerowanym mieście, odnajdzie szczęście u boku przystojnego śmiertelnika?

Projekcja poprzedzona będzie wstępem Jacka Dziduszko.

Kino pod chmurką - O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu (2014)
Reżyseria: Ana Lily Amirpour
sobota, 3 września, godz. 20:00, Amfiteatr Parku Uzbornia

Wstęp wolny