Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2015-09-09 09:00:16 przez system

Kino "Pod Chmurką" zaprasza na "Duże złe wilki"

12 września w ramach "Kina pod chmurką" obejrzymy thriller - który Quentin Tarantino okrzyknął jednym z najlepszych filmów roku 2013 - "Duże złe wilki". Początek o godz. 20.00. Prelekcję przed seansem wygłosi Jacek Dziduszko.

Tę bajkę napisała izraelska policja. Pewnym spokojnym miasteczkiem wstrząsa seria okrutnych morderstw. Podejrzenie pada na nieśmiałego nauczyciela, jednak ciężko znaleźć przeciw niemu wystarczające dowody. Jeden z policjantów decyduje się sam wymierzyć sprawiedliwość. Jego plan nie jest skomplikowany... oko za oko, głowa za głowę, śmierć za śmierć. Nieoczekiwanie powstrzymuje go ojciec jednej z ofiar. Ogarnięty żądzą zemsty, ma własny plan. Nagle jednak przestaje być jasne, kto w tej sprawie jest mordercą, kto ofiarą, a kto mścicielem.

W tym filmie nic nie jest oczywiste. Reżyser nieustająco wytrąca z transu zahipnotyzowanego przebiegiem akcji widza. To analiza ludzkiej duszy, w której drzemią pokłady zła. W świecie jak z baśni braci Grimm nie ma miejsca na litość.

Nagrody:
2013, Nagroda Izraelskich Krytyków Filmowych - Najlepszy Film; 2013, Festiwal Filmowy Montreal Fantasia - Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz; 2013, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Katalonia - Najlepsza Reżyseria; 2013, Izraelska Akademia Filmowa - Najlepsze Zdjęcia, Najlepsza Scenografia, Najlepsza Muzyka, Najlepsza Charakteryzacja.

Reżyser:
Aharon Keshales - reżyser, montażysta, autor scenariuszy, krytyk filmowy oraz wykładowca uniwersytecki - urodził się w 1976 roku w Izraelu. Ukończył Wydział Filmu i Telewizji na Uniwersytecie w Tel Aviwie. Keshales jest producentem filmów krótkometrażowych Navota Papushado.
Navot Papushado - reżyser, montażysta, autor scenariuszy - urodził się w 1980 roku w Izraelu. Ukończył Wydział Filmu i Telewizji na Uniwersytecie w Tel Aviwie. Zanim powstał "Rabies", Papushado zrealizował dwa filmy krótkometrażowe, zaprezentowane na największych międzynarodowych festiwalach filmowych - m.in. w Cannes, Moskwie i Rzymie.

Kino pod chmurką || "Duże złe wilki" (2013)
reżyseria: Aharon Keshales, Navot Papushado
scenariusz: Aharon Keshales, Navot Papushado
sobota, 12 września, godz. 20:00
Bochnia, Amfiteatr Parku Uzbornia
Wstęp wolny