Kategoria: Kultura
Utworzono: 2020-01-31 21:50:04 przez eb

Kobyle: Zuzia Dzieciątkiem Jezus

Kiedy święty Franciszek przygotował pierwszą europejską stajenkę betlejemską w niewielkim Greccio jego intencją było pragnienie, by każda miejscowość w której żyją, pracują i modlą się chrześcijanie stawała się lokalnym Betlejem – DOMEM CHLEBA. Nasza wieś Kobyle także stała się Betlejem minionej niedzieli (26 stycznia).

Licznie zgromadzeni widzowie, wypełniający po brzegi salę gimnastyczną, nie tylko byli obserwatorami, ale i uczestnikami ewangelicznych wydarzeń: tajemniczego i wzniosłego zwiastowania, radosnego nawiedzenia przez Maryję świętej Elżbiety, ufnego przyjęcia dobrej nowiny przez pasterzy, majestatycznego, a zarazem pokornego hołdu trzech króli i kontrastujących z tym faktem, motywowanych pychą i zazdrością, knowań Heroda, a w odsłonie finałowej pokłonu wielu ludzi dobrej woli WCIELONEMU SŁOWU BOŻEMU.

Reżyserem misterium jest od wielu lat pani Edyta Rudek. To głównie w jej głowie (i sercu) rodzą się pomysły i wizje poszczególnych scen, kreacji aktorskich i piękne interpretacje tradycyjnych kolęd oraz nowoczesnych pieśni bożonarodzeniowych.

Na scenie pojawiło się 118 osób. Postaciami, które bezwzględnie trzeba wymienić była sceniczna Święta Rodzina. Madzia Wojciechowska z klasy ósmej swą dziewczęcą delikatnością, subtelnością i przejmującym śpiewem odwzorowała piękno i ufność zawierzenia Najświętszej Maryji Panny, pan Tomasz Kokoszka unaocznił nam delikatność uczuć i odwagę działania świętego Józefa, a kilkumiesięczna Zuzia okazała się urodzoną aktorką, bo ku zaskoczeniu nawet własnej mamy była radosnym Nowonarodzonym Dzieciątkiem Jezus.
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.