Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2018-12-20 21:23:10 przez system

Kolędy również w bibliotece

Filia nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza na IV koncert świąteczny pod hasłem „Kolędy czas!”, w czwartek, 27 grudnia o godz. 18.00.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych w Polsce jest wspólne śpiewanie kolęd. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, w których można odnaleźć piękną poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Ich wspólne śpiewanie to głęboko zakorzeniona polska tradycja, która nigdy nie poszła w zapomnienie, bo kolędy śpiewano zawsze z ochotą i przekazywano je z pokolenia na pokolenie. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, daje uczucie bliskości, serdeczności i życzliwości.

Słowa i melodie kolęd dostarczają śpiewającym pozytywnych emocji, nastrajają bardzo optymistycznie. Są one przepełnione ciepłem, dobrem i miłością.

Do wspólnego kolędowania zapraszają młodzi artyści, czytelnicy Biblioteki. Będzie można usłyszeć tradycyjne kolędy w wersji instrumentalnej (gitara, akordeon, skrzypce, keyboard …) oraz pastorałki i piosenki świąteczne, które wykona zespół wokalno- instrumentalny w składzie: Magdalena Szydłowska i Joanna Wojtowicz – wokal, Anna Rydz – skrzypce i Paweł Lekki – gitara.