Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2017-06-12 16:46:53 przez system

Kolorowy Dzień Dziecka w Majkowicach

Konkursy, zabawy, gry zręcznościowe, dmuchane zamki, konne przejażdżki, warsztaty modelarskie, gokarty – te i wiele innych atrakcji czekały na wszystkie dzieci, które zawitały w niedzielę 4 czerwca na Gminny Dzień Dziecka do Majkowic.

Impreza organizowana była już po raz drugi i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zabawach i sportowych konkurencjach, przygotowanych przez animatorów z klubu Orinoko oraz z Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

Na scenie nie zabrakło popisów wokalnych. Swoje umiejętności najpierw zaprezentowały przedszkolaki z terenu gminy Bochnia. Przegląd Piosenki Dziecięcej poprowadziła Maria Ziółko z Zespołu Szkół Gminnych w Pogwizdowie. Później zaprezentowała się Schola z Gierczyc, a na zakończenie wokaliści biorący udział w IX Gminnym Konkursie Młodych Wokalistów na najlepsze wykonanie piosenki zespołu Varius Manx.

Gminny Dzień Dziecka w Majkowicach był także okazją do rozstrzygnięcia konkursu ekologicznego „Eko-zwierzak”. 18 placówek działających w ramach GCKCziS w Bochni zaprezentowało barwne i interesujące prace z materiałów recyklingowych. Pomysłowość twórców niezmiernie utrudniła jury wybranie tych najlepszych. W efekcie I miejsce otrzymała Świetlica w Stradomce za ekologicznego prosiaczka, II miejsce zdobyła żyrafa przygotowana przez Świetlicę w Brzeźnicy, III – pingwin ze Świetlicy w Nieprześni. Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Świetlicy w Gierczycach za wspaniałego konia oraz dla Świetlicy w Stanisławicach za sowę. Zarówno wygrani, jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody finansowe.

Na zakończenie na majkowickiej scenie rozbrzmiały utwory do złudzenia przypominających przeboje The Beatles, w wykonaniu zespołu Big Bit.

Organizatorem Gminnego Dnia Dziecka było Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni, Rada Sołecka Majkowice i Ochotnicza Straż Pożarna z Majkowic.