Kategoria: Kultura
Opublikowano: 2016-12-22 10:13:39 przez system

Koncert kolęd w Kurowie

Filia Nr 3 w bocheńskiej Biblioteki zaprasza na świąteczny koncert pieśni bożonarodzeniowych pt. „Kolędy czas!”, w środę 28 grudnia o godz. 17.30.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych w Polsce jest śpiewanie kolęd. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Bożonarodzeniowe pieśni są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Ich ciche melodie przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Ich skoczne rytmy wywołują w śpiewających uśmiech i radosny nastój.

Podczas koncertu wystąpią młodzi artyści – czytelnicy Biblioteki i zaproszeni goście. Będzie można usłyszeć kolędy w wersji instrumentalnej (gitara, akordeon, ukulele, keyboard), a pastorałki i piosenki świąteczne zaprezentuje zespół wokalno- instrumentalny. W skład zespołu wchodzą: Magdalena Szydłowska i Joanna Wojtowicz – śpiew, Anna Rydz – skrzypce i Paweł Lekki – gitara.